W jaki sposób wyrażać swoje poglądy w sieci?

Bloga może prowadzić właściwie każdy. Można pisać o czym się pragnie, ze stuprocentową pewnością jeżeli już jest to zgodne z prawem.Ale większości osób które startują blogiem przyświeca wyłącznie jedna myśl - zdobycie prestiżu, dziesiątek tysięcy użytkowników i bez wątpienia sposobności zarabiania na pisaniu. Rzeczywistość jednak nie jest kolorowa, bo na wstępie należynależy gruntownie przygotować blog. Jak więc to zrobić, jakiego rodzaju funkcjonowania zrealizować ażeby posiadać doskonale przygotowany blog internetowy?
Po pierwsze znalezienie stosownej nazwy i domeny dla bloga. Nazwa i adres bloga powinna kojarzyć się z tematyką bloga. Co ważniejsze, nie posiada sensu przygotowywać bloga o wszystkim. Takie blogi posiadają krótkie żywotność, nie potrafią skupić wokół siebie stałej grupy czytelników. Dlatego z jednej strony można wytworzyć blog z newsami, można pisać o gotowaniu czy także realizować blog z ciekawostkami.
Po drugie jak Cię widzą tak Cię piszą. Pierwsze złudzenie jest fantastycznie istotne, wygląd bloga ma istotny wpływ na to czy użytkownik globalnej sieci zostanie na nim na dłużej. Bo nic tak nie odrzuca czytelników od kiepsko wyglądającego bloga, od kiepskiej użyteczności. Nie trzeba od razu budować rozbudowanej strony, wciskać do niej niezliczonych ilości elementów czy wszystko upiększyć dziesiątką barw. Wystarczy że będzie estetycznie, klimatycznie, miło dla oka.
Interakcja z czytelnikami czyli obowiązkiem blogera jest reagować na komentarze czytelników, a także wykorzystać do promowania własnego dzieła takie miejsca w sieci jak Facebook czy Twitter. Na tej podstawie blog będzie systematycznie zyskiwał na popularności.

Zobacz: http://trakt.edu.pl.

0 komentarze:

Prześlij komentarz